„Beszéld el nekem a múltat, s megismerem belőle a jövőt!" (Konfucse, kínai bölcs)

Jó tanács

Röviden

Vakáció! Vakáció! Vakáció! Vakáció! Vakáció! Vakáció!

Vakáció! Vakáció! Vakáció! Vakáció! Vakáció! Vakáció!

 

 

 

 

 

 

2020. július 14 - kedd
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default style
  • blue style
  • red style
  • yellow style
Nyitólap Hírek Herbstfest 2018
Herbstfest 2018
Hírek - Iskolánk élete
Írta: Fogarasy   
2018. október 08. hétfő, 10:40

Iskolánk 2018. szeptember 22-én rendezte meg a Herbstfest őszköszöntő bált. Az időjárásra való tekintettel a rendezvényt a Friedrich Schiller Gimnáziumban tartottuk meg. A 16 órakor kezdődő és 20 óráig tartó színes kavalkád rengeteg programot kínált a résztvevő diákoknak és szüleiknek.

A kreatívabb résztvevők a Fest Hair Szépe és a Fest Hat Szépe verseny keretében mutathatták meg otthon készített csodálatos haj- és kalapkölteményeiket. A helyszínen is lehetőség volt alkotó tevékenykedésre: hennázás, csillámtetoválás és kézműveskedés várta az érdeklődőket.

Csapatban is megmérették magukat a gyerekek, osztályonként oldották meg a kvízjáték és a szókereső feladatait. A Nagy Sváb Anzug elnevezésű játékban minél több ruhát kellett egy zeneszám alatt ráadni az osztály valamelyik tagjára. A bejárattól jobbra népi játékok kipróbálására nyílt lehetőség. Sok bátor vállalkozó tért be a Bierkrugheber-sarokba is, ahol a müncheni Oktoberfest mintájára megtöltött korsókat igyekeztek minél hosszabb ideig kitartani. Az iskola tanárai egy zenés-táncos flashmobbal lepték meg az ünnepség résztvevőit.

Ezen az estén tudták meg a diákok, hogy kit választottak meg az iskolai diákönkormányzat elnökévé. Mézinger Éva, iskolánk volt igazgatója az ünnepség keretében vette át Pedagógus Szolgálati Emlékérmét.

Az est izgatottan várt fénypontja a sok-sok felajánlás eredményeként megvalósult tombolahúzás volt. A sorsoláson rengeteg értékes ajándék talált gazdára.

A büfében babgulyás, virsli, lángos és sokféle sütemény közül választhattak, akik megéheztek a bál ideje alatt. Az egész estét a gondtalan, felszabadult szórakozás jellemezte, amelyhez a talpalávalót a Werischwarer Burschen zenekar biztosította.

DSC_0315

 

Módosítás dátuma: 2018. október 08. hétfő, 10:44
 

Köszöntő

Igazgat

Szontág Nándor
igazgató köszöntője

Küldetésünk

Pedagógiai programunk alapelve a gyermekek szeretetén alapuló,
a gyermeki jogokat tiszteletben tartó, gyermek központú pedagógia. Iskolánk a gyermeki életet élni engedő, önállóan is gondolkodó és cselekvő gyerekek iskolája.

A Küldetésnyilatkozat teljes szövege itt olvasható.

Nemzetiségi ruha

Hogyan kell helyesen
felvenni a nemzetiségi ruhát?

IMG_2551

Facebook oldalunk

Facebook_logo-6

Bejelentkezés

Ki böngész minket?

Oldalainkat 67 vendég böngészi

Mozanapló

Ajánlattételi felhívások

Aktuális felhívások:

Jelenleg nincs aktuális felhívás.

Az összes felhívást (a lejártakat is) lásd:
Hírek / Ajánlattételi felhívások

Videók

 

videos

On-line jubileumi évkönyv

 

75

Örökös tanáraink

Albel Attiláné
Bokor Árpádné
Deli Zoltánné
Dornbach Ferencné
Karl Ferencné
Jákli Ferencné
Mézinger Éva
Pajor Róbert
Pekó Józsefné
Rácz Borbála

Ballagási tablók

1950-1974; 1992-2019

1950-lt-isk-lnyok

Alapítvány

Kérjük, hogy adományaival
és személyi jövedelemadója
1%-ával támogassa iskolánkat
alapítványunkon keresztül!

A Közösen Gyermekeinkért 
Alapítvány adószáma: 
19182669-1-13

Az alapítvány
bankszámlaszáma: 
11742245-20044411

Köszönjük!

Alapítványi beszerzések
1999-2016 

2016-2018