"Az élet rövid, ezért nincs sok időnk megörvendeztetni azok szívét, akik velünk együtt utaznak ezen a ködös úton. Siessünk hát szeretni! Siessünk kedvesek lenni." (Henri-Frédéric Amiel)

Jó tanács

Röviden

Vakáció! Vakáció! Vakáció! Vakáció! Vakáció! Vakáció!

Vakáció! Vakáció! Vakáció! Vakáció! Vakáció! Vakáció!

 

 

 

 

 

 

2020. július 09 - csütörtök
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default style
  • blue style
  • red style
  • yellow style
Nyitólap Hírek Innovatív Tanárok Fóruma
Innovatív Tanárok Fóruma
Hírek - Iskolánk élete
Írta: Fogarasy   
2011. január 06. csütörtök, 13:30


A Vásár téri iskola két különdíjat kapott

November 18 és 19. között másodszor rendezték meg Budapesten, az Europa Congress Centerben az Innovatív Tanárok Fórumát, egybekötve a HunDidac taneszköz-kiállítással. A magas színvonalú szakmai rendezvényen a Vásár téri iskola két különdíjat is kapott.

Innovatv_11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A Fórum a Microsoft „Társ a Tanulásban" programjának részeként, a közel 120 országban már működő Innovative Teachers Net-work (Innovatív Tanárok Közössége) magyarországi megvalósításaként tavaly októberben került első alkalommal megrendezésre Egerben.
A Fórum – a szervezők szándéka szerint – valóban egy fórumot, alkotó közösséget, szellemi és gyakorlati műhelyt biztosíthat az újító szellemű, kreatív, a modern, elektronikus taneszközöket az oktatásba értő és alkotó módon beépítő pedagógusok számára. Nehéz elképzelni korszerű oktatást manapság enélkül...


A Fórum az idén is a hatékony és korszerű oktatási módszerek megosztását, az ún. „jó gyakorlatok", újszerű megoldások bemutatását, tapasztalatok és vélemények cseréjét célozta meg. Középpontjában az az ötletbörze állt, ahol a résztvevő iskolák pedagógusai kiállították és működés közben is bemutatták saját maguk készítette szemléltető eszközeiket, programjaikat, komplex projektjeiket.
Láthattunk itt űrállomásmaketteket, a legkülönbözőbb számítógépes oktatóprogramokat, szenzációs példákat a digitális tábla ötletesebbnél ötletesebb felhasználására, egyszerű és mégis rendkívül kreatív szemléltetőeszközöket vagy éppen kísérletet az internetes közösségi fórumok, így például a Facebook bevonására az oktatómunkába.
A pilisvörösvári Német Nemzetiségi Általános Iskola öt oktatási projekttel képviseltette magát a Fórumon. Lazri Judit digitális szemléltetéssel egybekapcsolt német tankönyvcsomagját és Stecklné Boldizsár Katalinnal együtt a „Sváb esküvő" c. projektet mutatta be. Jilekné Fleck Szilvia „Honfoglalás", Szontág Nándor „Sulimpia", Nyesténé Kelemen Márta és Bihari Gabriella „Anna Schmidt és Oscar" c. projektjükkel vettek részt az „ötletvásáron".
A Fórum egyben verseny is volt értékes díjakkal. A fődíjas pedagógus képviseli majd hazánkat az Európai Innovatív Tanárok Fórumán 2011 márciusában Moszkvában... Nos, ha ezt nem is nyerték meg a vörösváriak, elmondhatjuk: igazán szép sikereket értek el. Különdíjat kapott ugyanis az iskola „Sváb esküvő" projektje és Lazri Judit tankönyvcsaládja.
A Fórumon bemutatott projektek, „jó gyakorlatok" hamarosan elérhetőek, megismerhetőek lesznek az Educatio Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kht. honlapján is (www.educatio.hu).

F. A.

Videóbeszámoló az eseményről:

http://www.youtube.com/watch?v=q3p3OcDjoDM&feature=player_embedded#

 

Módosítás dátuma: 2011. február 12. szombat, 20:07
 

Köszöntő

Igazgat

Szontág Nándor
igazgató köszöntője

Küldetésünk

Pedagógiai programunk alapelve a gyermekek szeretetén alapuló,
a gyermeki jogokat tiszteletben tartó, gyermek központú pedagógia. Iskolánk a gyermeki életet élni engedő, önállóan is gondolkodó és cselekvő gyerekek iskolája.

A Küldetésnyilatkozat teljes szövege itt olvasható.

Nemzetiségi ruha

Hogyan kell helyesen
felvenni a nemzetiségi ruhát?

IMG_2551

Facebook oldalunk

Facebook_logo-6

Bejelentkezés

Ki böngész minket?

Oldalainkat 27 vendég böngészi

Mozanapló

Ajánlattételi felhívások

Aktuális felhívások:

Jelenleg nincs aktuális felhívás.

Az összes felhívást (a lejártakat is) lásd:
Hírek / Ajánlattételi felhívások

Videók

 

videos

On-line jubileumi évkönyv

 

75

Örökös tanáraink

Albel Attiláné
Bokor Árpádné
Deli Zoltánné
Dornbach Ferencné
Karl Ferencné
Jákli Ferencné
Mézinger Éva
Pajor Róbert
Pekó Józsefné
Rácz Borbála

Ballagási tablók

1950-1974; 1992-2019

1950-lt-isk-lnyok

Alapítvány

Kérjük, hogy adományaival
és személyi jövedelemadója
1%-ával támogassa iskolánkat
alapítványunkon keresztül!

A Közösen Gyermekeinkért 
Alapítvány adószáma: 
19182669-1-13

Az alapítvány
bankszámlaszáma: 
11742245-20044411

Köszönjük!

Alapítványi beszerzések
1999-2016 

2016-2018