"Akinek jó szíve van, azt az öröm látványa boldoggá teszi." (Gustave Flaubert)

Jó tanács

Röviden

Vakáció! Vakáció! Vakáció! Vakáció! Vakáció! Vakáció!

Vakáció! Vakáció! Vakáció! Vakáció! Vakáció! Vakáció!

 

 

 

 

 

 

2020. július 08 - szerda
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default style
  • blue style
  • red style
  • yellow style
Nyitólap Hírek Ulmer Schachtel in Baja
Ulmer Schachtel in Baja
Hírek - Iskolánk élete
Írta: Fogarasy   
2019. október 26. szombat, 08:19

„Denkmal für die Ansiedlung, Lernort für die Jugend, Sehenswürdigkeit"

Október 18-án került sor az országos német betelepülési emlékmű bemutatására, megáldására és átadására a Magyarországi Németek Általános Művelődési Központjában (MNÁMK).

Die Donau fließt vom Schwarzwald bis zum Schwarzen Meer, und verbindet Länder und Völker mit einander. Das Bindeglied bildeten und bilden dabei die Schiffe. Ein solches Schiff soll die Vergangenheit, die Gegenwart und die Zukunft der Ungarndeutschen miteinander verbinden – sagte Frau Theresia Szauter, Hauptdirektorin des Bajaer Bildungszentrums in ihrer feierlichen Rede.

Az Ulmer Schachtel egy lapos folyami hajó, amely a dunamenti svábok 18. századi kivándorlásának szimbóluma. Júniusban a nemzetiségi táborunk programjai közé beiktattuk az akkor még épülő bajai „ulmi dereglye" meglátogatását. Diákjaink képzeletét megragadta a valósághű hajó, itták Emmert tanár úr szavait, aki lelkesen beszélt hozzájuk az építkezésről. Akkor már nagyon jól haladtak a külső munkálatok, csupán a hajóorr és a hajófar 2-2 evezője hiányzott a sváb dereglyéről. Az ott készült fotót láthattátok is a tábori beszámolónkban.

A Bajai Német Önkormányzat, a Bácskai Németekért Közalapítvány és a Bácska Német Kulturális Egyesület az MNÁMK-val együttműködve építtette meg eredeti nagyságban a fenti hármas célt szolgáló Ulmer Schachtelt, amelynek fakunyhója különleges tanítási helyszínként a történelem és a népismeret órákon segíti majd a tanulókat a magyarországi németek kultúrájának és történelmének megismerésében.

Das Schiff bekam den Namen „Hoffnung". Der Name soll auf die Hoffnung unserer Ahnen auf ein neues, besseres Leben hinweisen, sowie auch auf unsere Hoffnung darauf, dass wir unsere Sprache, Kultur, Traditionen und Identität bewahren können – betonte Alfred Manz, Leiter des Teams, das sich das Schiff erträumt und verwirklicht hat.

In der Feierstunde sangen wir gemeinsam mit allen Anwesenden die Melodie:

„Schifflein, oh Schifflein, Schifflein am blauen Fluß,

schaukel, schaukel, schaukel der Heimat zu."

Judit Lazri

20191019_135559

Fotók: Lazri Judit

 

Módosítás dátuma: 2019. október 26. szombat, 08:56
 

Köszöntő

Igazgat

Szontág Nándor
igazgató köszöntője

Küldetésünk

Pedagógiai programunk alapelve a gyermekek szeretetén alapuló,
a gyermeki jogokat tiszteletben tartó, gyermek központú pedagógia. Iskolánk a gyermeki életet élni engedő, önállóan is gondolkodó és cselekvő gyerekek iskolája.

A Küldetésnyilatkozat teljes szövege itt olvasható.

Nemzetiségi ruha

Hogyan kell helyesen
felvenni a nemzetiségi ruhát?

IMG_2551

Facebook oldalunk

Facebook_logo-6

Bejelentkezés

Ki böngész minket?

Oldalainkat 32 vendég böngészi

Mozanapló

Ajánlattételi felhívások

Aktuális felhívások:

Jelenleg nincs aktuális felhívás.

Az összes felhívást (a lejártakat is) lásd:
Hírek / Ajánlattételi felhívások

Videók

 

videos

On-line jubileumi évkönyv

 

75

Örökös tanáraink

Albel Attiláné
Bokor Árpádné
Deli Zoltánné
Dornbach Ferencné
Karl Ferencné
Jákli Ferencné
Mézinger Éva
Pajor Róbert
Pekó Józsefné
Rácz Borbála

Ballagási tablók

1950-1974; 1992-2019

1950-lt-isk-lnyok

Alapítvány

Kérjük, hogy adományaival
és személyi jövedelemadója
1%-ával támogassa iskolánkat
alapítványunkon keresztül!

A Közösen Gyermekeinkért 
Alapítvány adószáma: 
19182669-1-13

Az alapítvány
bankszámlaszáma: 
11742245-20044411

Köszönjük!

Alapítványi beszerzések
1999-2016 

2016-2018