„A kultúrát nem lehet örökölni. Az elõdök kultúrája egy-kettõ elpárolog, ha minden nemzedék újra meg újra meg nem szerzi magának." (Kodály Zoltán)

Jó tanács

Röviden

Iskolánk tavasszal is papírgyűjtést szervez.

Időpontja: 2019. május 24 - 27.

 

2019. május 26 - vasárnap
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default style
  • blue style
  • red style
  • yellow style
Nyitólap Hírek Projektunterricht in der Klasse 3a
Projektunterricht in der Klasse 3a
Hírek - Iskolánk élete
Írta: Fogarasy   
2019. március 04. hétfő, 13:57

Projektunterricht in der Klasse 3a
Fächerübergreifendes Lernen

Es werden in unserer Deutschgruppe grundsätzlich Themen behandelt, bei denen Inhalte aus mehreren Fächern (Umweltkunde, Singen, Malen, Basteln, Lesen) von Bedeutung sind. Jedes Projekt ist einem größeren Thema („Leben am Ufer", „Insekten und Käfer", „Vögel"...) untergeordnet. Was wollen wir mit dem Projektunterricht erreichen? Komplexe Lernsituationen, Steigerung der Motivation der Kinder, Vielfältigkeit an Arbeitsformen, Förderung von Selbstständigkeit und bessere Lernerfolge.
Unser zweites Projekt in diesem Schuljahr bekam den Titel: „Insekten und Käfer". Es dauerte mehrere Wochen lang. Die SchülerInnen fertigten wieder tolle und reiche Lapbooks an und bekamen Fachnoten dafür. Zum Schluss hielt jedes Kind eine kurze deutschsprachige Präsentation im Thema und stellte seine fabelhafte Mappe vor.

Projektoktatás német környezetismeret órán
Egy módszer, amely szétfeszíti az oktatás merev kereteit

Két tanítási nyelvű csoportunk ebben a tanévben már a második projektmunkát fejezte be. Ősszel a tópartok élővilágával foglalkoztunk, most a tanulás középpontjában a „Rovarok, bogarak" világa állt. A kutatómunka, az információk gyűjtése (Kinderlexikon, internet, tankönyvek...), azok befogadása és feldolgozása teljes odaadással, jókedvvel történt.
A német nyelven tanított tantárgyakon túlmutató komplex munka bőséges feladatot adott a Gyermekeknek. Ezt gazdagították a témába vágó zenék, dalok, s az általuk festett akvarellek. A projekt ezúttal is kézzel fogható produktummal zárult. Mindenki elkészítette a második csodálatos és tartalmas Lapbookját.
Alkotásaikat a tanulók a nyelvi csoportban társaik kérdéseire válaszolva mutatták be ügyesen német nyelven.

Lazri Judit

 20190303_204652_Copy

Fotók: Lazri Judit

Módosítás dátuma: 2019. március 05. kedd, 08:13
 

Köszöntő

Kp2

Szontág Nándor
igazgató köszöntője

Interjú az igazgató úrral

Küldetésünk

Pedagógiai programunk alapelve a gyermekek szeretetén alapuló,
a gyermeki jogokat tiszteletben tartó, gyermek központú pedagógia. Iskolánk a gyermeki életet élni engedő, önállóan is gondolkodó és cselekvő gyerekek iskolája.

A Küldetésnyilatkozat teljes szövege itt olvasható.

Nemzetiségi ruha

Hogyan kell helyesen
felvenni a nemzetiségi ruhát?

IMG_2551

Facebook oldalunk

Facebook_logo-6

Bejelentkezés

Ki böngész minket?

Oldalainkat 61 vendég böngészi

Mozanapló

Videók

 

videos

On-line jubileumi évkönyv

 

75

Örökös tanáraink

Albel Attiláné
Bokor Árpádné
Deli Zoltánné
Dornbach Ferencné
Karl Ferencné
Jákli Ferencné
Mézinger Éva
Pajor Róbert
Pekó Józsefné
Rácz Borbála

Ballagási tablók

1950-lt-isk-lnyok

Alapítvány

Kérjük, hogy adományaival
és személyi jövedelemadója
1%-ával támogassa iskolánkat
alapítványunkon keresztül!

A Közösen Gyermekeinkért 
Alapítvány adószáma: 
19182669-1-13

Az alapítvány
bankszámlaszáma: 
11742245-20044411

Köszönjük!

Alapítványi beszerzések
1999-2016 

2016-2018